| Parameter | Value |
|---|---|
| Trip Current | 1 A |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Current Rating | 20 A |
| Voltage Rating | 130 V |
| Packaging | Bulk |
| Hold Current | 500 mA |
| RoHS | Compliant |
Stock: 309
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22128
Ext.Price$0.22128
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22128 | $0.22128 |
| 10 | $0.20053 | $2.00530 |
| 50 | $0.18173 | $9.08650 |
| 100 | $0.15557 | $15.55700 |
| 500 | $0.13318 | $66.59000 |
| 1000 | $0.12834 | $128.34000 |
| 3000 | $0.12367 | $371.01000 |
| 5000 | $0.11917 | $595.85000 |
