BK130-500-DZ
Manufacturer:
Brightking Electronic
Mfr.Part #:
BK130-500-DZ
Datasheet:
Description:
PTC Resettable Fuses Radial Through Hole Hold Current:500 mA Voltage Rating:130 V Trip Current:1 A
ParameterValue
Trip Current1 A
Min Operating Temperature-40 °C
Max Operating Temperature85 °C
Max Current Rating20 A
Voltage Rating130 V
PackagingBulk
Hold Current500 mA